Manuel Terapi İstanbul

Manuel Terapi İstanbul peki fiyatlar nedir? sizler için araştırdık. Manuel terapi ortalama 3-4 seans uygulanır. Kimi hastalarda 1 seansta sonuç alınsa da, genelde iyileşme 3. Seans civarı başlar. Manuel terapi seans ücreti ortalama, 70-120 TL civarından başlamaktadır ve hastanın durumuna göre fiyat değişmektedir.

Manuel terapi fıtığı geçirir mi?

Boyun ve bel fıtıklarında ise nadir sorunlar dışında ameliyat, manuel terapi ile kişilerin kaderi olmaktan çıkar ve %90 oranında başarılı sonuçlar alınabilir.

Manuel terapi nedir nasıl yapılır?

Profesyonel bir terapist tarafından yapılan manuel terapi, Manuel terapide, sorunlu bölgeye eller ile itme, germe, bükme gibi çeşitli kuvvetler uygulanır. Hasta uygun şekilde konumlandırılır ve manuel terapist ellerini nazik bir şekilde kullanarak ağrıyı tedavi eder. Manuel terapi sırasında hasta mutlaka gevşemelidir

Manuel Terapi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

  • Bel Rahatsızlıkları (Bel Fıtığı, Eklem Blokajları, Kanal Daralması, Bel Kayması)
  • Diz Rahatsızlıkları (Menüsküs Yırtığı, Ön / Yan / Çapraz ve Arka Bağ Yırtığı, Diz Protezi Sonrası Rehabilitasyon

Manipülasyon tedavisi ne demek?Maniplasyon ellerle yapılan bir fizik tedavi yöntemidir. Maniplasyon tedavisinde hastalıklı bölgeye ellerle birtakım bastırma, germe, döndürme gibi manevralar, teknikler uygulanır. Genellikle hafif vakalarda 2-4, orta ise 5-6, ileri vakalarla 8-10 seans uygulanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*