İstanbul Masöz İlanları

İstanbul’da bir çok masöz ilanları bulunduğu siteler bulunmakta ve bunlardan acaba gerçek masaj hizmeti bilen masöz bulmak mümkün mü? Peki eğer gerçek anlamda bir masaj hizmeti almak istiyorsanız ve profesyonel bir masaj cı nerden bulabilirsiniz; İşte bizde tam bu yüzden sizlere kaliteli ve profesyonel anlamda hizmet veren masöz ve masör lerin bulunduğu bir platform kurmak istedik.

Masöz İlanları

İstanbul ilçelerinde kendi yerlerini yani evlerini hijyenik olarak masaj odasına çevirmiş işini uzman bir şekilde yapan terapistler var ne kadar da bu masaj işini bilmeyenler var ise de uzmanlarda bulunmakta. Masöz ilanları neden önemli masaj bilindiği üzerine yüz yıllarca yapılan bir uygulama ve dinlendirici, yenileyici özelliğe sahip olan bu hizmet profesyoneller tarafından yapıldığında şifa kaynağı.

Masöz İlanları içerisinde bulunan masajcılar manuel terapi diye de bilinen ve dünyanın tüm ülkelerinde alternatif tıp tarafından kabul edilen bir uygulama. Şimdi biraz kaynaklardan araştıralım manuel terapi nedir?

Manuel Terapi Nedir?

Tıbbın en eski ve klâsik uygulamalarından biri olan manuel terapi, binlerce yıldır uygulanan ve pek çok insanın şifa bulduğu bir tedavi yöntemidir. Halk arasında sıkça merak edilen ve manuel terapi nedir sorusuna yanıt aranan bu yöntem, sanılanın aksine bir masaj ya da alternatif tıp yöntemi değildir. 

Manuel terapi ya da tedavi, kas ve iskelet sistemini ilgilendiren tüm rahatsızlıklarda uygulanabilen ve tamamiyle kanıta dayalı tıp bilgileri ile yapılan tedavi şeklidir. Diğer bir deyişle fizik tedaviyi içine alan tüm hastalıklarda manuel terapi uygulaması yapılır.

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski bir uygulama geçmişine sahip olan manuel terapi, Galen ve Hipokrat gibi tıbbın öncülerinin de bahsettiği “bası ile yapılan tedavi” ve “omur sütunu germe” gibi tedavileri de kapsamaktadır. Doğu tıbbında daha eski olmasına rağmen Batı tıbbında son 15-20 yıl içerisinde gelişme gösteren manuel terapi, günümüzde başarı ile uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

İnsan boynunun yapısı belli bir hareket kabiliyetlerine sahip olması ile bilinir. Zamanla ve çeşitli nedenlerden dolayı bu hareket kabiliyetinin kısıtlanması ya da tamamen kaybedilmesi ise boyun fıtığı olarak adlandırılmaktadır. Boyun fıtığı manuel terapi ile tedavi alanına da giren bir husus olduğundan öncelikli olarak boyun bölgesinde oluşan hareket kısıtlamalarının boyutları tespit edilir.

El ile yapılan birtakım uygulamalar sayesinde boynun hareket açıları belirlenir ve rahatsızlığın boyutu tespit edildikten sonra tedaviye başlanır. Bu aşamada mevcut sorunun daha ayrıntılı tespit edilebilmesi için radyolojik görüntüleme yöntemlerinden de yararlanılmaktadır.